Notes z odpadów agro i organicznych

Czas dostawy 4 tygodnie (do potwierdzenia)
Minimalne zamówienie 50 sztuk

Produkcja na zamówienie.
Złóż zamówienie, a potwierdzimy termin realizacji.

Kategorie: ,

Na całym świecie co roku wycina się 4 miliardy drzew tylko po to, by zrobić papier!

Ale papier można łatwo wykonać bez drzew i bez tego ogromnego wpływu na środowisko.

Notesy wykonane z odpadów rolniczych i organicznych (z pomidorów, papryki, trawy, tulipanów, roślin wodnych, krążków cebuli z przemysłu spożywczego itp.).

Krótkie wyjaśnienie:

Na przykład po zebraniu pomidorów lub papryki w szklarni pozostawia się resztki, takie jak łodygi i liście roślin. Utylizacja tych odpadów kosztuje hodowcę, ale stanowi również okazję do recyklingu. Łodygi zawierają substancje, które mogą być używane na przykład w farbach, klejach i środkach ochrony roślin, ale są również wypełnione włóknami do produkcji papieru. To samo dotyczy ścinków trawy. Wcześniej wszystko to było postrzegane wyłącznie jako odpady organiczne – teraz jest postrzegane jako surowiec.

Na przykład w branży tulipanów hodowcy często mają nadwyżki cebulek tulipanów. Te cebulki można włożyć do blendera i zmiażdżyć – kawałki cebulek są nadal widoczne w papierze!

Te odpady rolnicze są następnie mieszane z papierem makulaturowym (od 30% do 70% materiałów odpadowych użytych w papierze – w zależności od tego, jakich odpadów użyto). Odpady, których używamy, pochodzą z Europy, a produkt jest również wytwarzany w Europie.

„Odpadowy” papier wewnątrz notebooka ma 80 gramów. Pokrowiec jest również wykonany z przetworzonych odpadów, a to 350 gramów.

Zalety notebooków wykonanych z odpadów rolniczych i organicznych:

60% mniej wody
50% mniej starego papieru
O 20% niższa całkowita emisja CO2 w porównaniu z papierem pochodzącym w 100% z recyklingu FSC
Odpady są usuwane

Można wykonać notes na zamówienie z własną grafiką na okładce!

Inne zastosowania makulatury:

Książki, raporty roczne, magazyny, materiały promocyjne i brandingowe, korespondencja i mailing, zastosowania dekoracyjne, takie jak zaproszenia i menu, opakowania, foldery, drukowane artykuły papiernicze, rękodzieło artystyczne… a także oczywiście wnętrza zeszytów!

Jak to działa?

Do produkcji papieru potrzebne są włókna celulozowe – występują one naturalnie we wszystkich roślinach. Czasami proces jest łatwy; w innych bardziej skomplikowane. Ale technicznie wiele jest już możliwych. Zasadniczo możesz zrobić papier i tekturę z dowolnego materiału roślinnego. Włókna mogą po prostu zastąpić włókna drzewne. Odpady są kruszone, a następnie mieszane z celulozą z drzew FSC w celu uzyskania papieru.

Zrób swój własny papier:

Czy masz własne odpady organiczne? Potrzebujemy 2000 kg (około 4-6 palet) i wtedy możemy zrobić własny papier!

Przewiń do góry

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj raz w tygodniu informacje o naszych produktach, nowościach i aktualnych ofertach promocyjnych

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj raz w tygodniu informacje o naszych produktach, nowościach i aktualnych ofertach promocyjnych